Субота, 2018-02-24, 8:49 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Наукова бібліотека
Донбаський державний технічний університет

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Архів матеріалів

День незалежності України 

державне свято України,

що відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною радою УРСР «Акта проголошення незалежності України», що прийнято вважати датою утворення держави Україна в сучасному вигляді. 

Історію України прийнято відраховувати, як правило, з моменту створення Київської держави в IX столітті. Після занепаду цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства, що його супроводжував, в XVII столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця XVIII століття, після чого, аж до XX століття, незалежної української держави не існувало.

Після Жовтневої революції 1917 року на Україну позначився підйом національного руху, що оформився в «Третій Універсал» Центральної Ради 20 листопада 1917 року і оголосив Українську Народну Республіку — УНР. В Універсалі було оголошено про свободу слова, друку, віросповідання, зборів, страйків, скасування смертної кари. 

Після відмови українського уряду прийняти ультиматум більшовицької Ради Народн ... Читати далі »

Переглядів: 39 | Додав: библиотека | Дата: 2017-08-21 | Коментарі (0)

23 серпня в Україні відзначається

День Державного прапора.

Це свято було встановлено на честь багаторічної історії створення України, державної символіки нашої незалежної країни, а також з метою виховання поваги громадян до державних українських символів.

Щороку 23 серпня о 9.00 ранку відбувається офіційна церемонія підняття Державного прапора України в Києві, обласних та районних центрах, інших населених пунктах України, за участю діячів науки і культури, представників міжнародних, громадських, релігійних організацій, політичних партій.

Саме у цей день звичайні громадяни України, українські діаспори, державні підприємства, установи та організації вивішують Державний прапор України. На честь свята відбуваються різноманітні урочисті й просвітницькі заходи, присвячені історії українського прапора та інших державних символів України, тематичні конференції, круглі столи. Так, у 2015 році на Софійській площі відбулася виставка «Прапори-реліквії». На ній було представлено понад 60 національних прапорів: бойових, волонтерських, з Національного музею історії, а також фрагмент легендарного прапора з телевежі на горі Карачун.

Державний прапор, як символ країни, є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Під ним українці йшли до проголошення самостійної України, до перемоги.

... Читати далі »

Переглядів: 39 | Додав: библиотека | Дата: 2017-08-21 | Коментарі (0)

          27 років тому, 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР голосами 355 депутатів, виконуючи волю українського народу до побудови вільної незалежної держави, схвалила доленосний документ - Декларацію про державний суверенітет України. В цей же день у постанові «Про день проголошення незалежності України», «підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року», Верховна Рада ухвалила «вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України».

Важливий крок до незалежності було зроблено. Декларація визначила долю і майбутнє всього українського народу, проголосила новий підхід до розуміння статусу України в системі міжнародних відносин.

Декларація визначила основні політичні, економічні, соціальні цілі та довгострокові перспективи розвитку Української держави, відкривши новий етап в історії нашого народу, заклавши підґрунтя для прийняття 24 серпня 1991 року Акта проголошення незалежності України, який разом з державним суверенітетом був підтверджений волевиявленням народу на Всеукраїнському референдумі в грудні того ж року.

Декларацією проголошено самовизначення української нації, народовладдя, принцип поділу державної влади на законодавчу, виконавчу і судову, територіальну цілісність України в межах наявних кордонів, економічну самостійність, виключне право народу України на володіння, користування і розпорядження національним багатством України, захист усіх форм власності в державі, ... Читати далі »

Переглядів: 35 | Додав: библиотека | Дата: 2017-07-17 | Коментарі (0)

 

28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави. Відтоді цей день став державним святом і одним з «наймолодших» свят в українському календарі.

Під час роботи над законопроектом конституції парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту - про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні.

Прийняття Конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Основний закон закріпив правові основи незалежної України, її сувіренитет і територіальну цілісність.

Вже 26 років у державі діє Основний закон, зміни до якого з 1996 року вносилися 6 разів. Цікаво, що День Конституції - це єдине державне свято, згадка про яке є в самому тексті Основного закону (стаття 161).

Оригінал Конституції з підписами тодішніх Президента Леоніда Кучми і Голови Верховної Ради Олександра Мороза широкій публіці продемонстрували вперше лише у 2016 році – до цього часу він постійно зберігався в Центральному архіві вищих органів влади.

Світовий досвід свідчить, що найуспішніше розвивається та суспільна система, в якій найбільш повно розкривається творчий потенціал людини. Саме вільна і відповідальна особа є головною рушійною силою сучасної цивілізації, творцем всіх складових суспільних відносин – політичних, економічних, соціальних, правових, е ... Читати далі »

Переглядів: 46 | Додав: библиотека | Дата: 2017-06-27 | Коментарі (0)

 

 

20 травня ми відзначаємо Міжнародний День науки.

Це свято, коли вшановуються наукові традиції, досягнення вчених, якими ми по праву пишаємося і на які покладаємо великі сподівання. Рівень соціально-економічного розвитку України, її авторитет на міжнародній арені багато в чому визначаються науковим потенціалом, адже саме перед вченими життя ставить складні, але дуже цікаві завдання, вирішення яких великою мірою визначає місце Україні у світовій спільноті.

Сьогодні наука, незважаючи на труднощі, завдяки наполегливій праці наших вчених має сучасні наукові школи та відомі технологічні розробки. Відомо, що високий професіоналізм українських вчених високо цінується у всьому світі.

Щиро вітаємо зі святом всіх науковців, викладачів, майбутніх вчених – студентів та аспірантів! Нових творчих успіхів, нехай найвищі висоти Науки завжди підкоряються вам!

Щастя, здоров’я, миру та злагоди вам та вашим рідним і близьким!

Переглядів: 86 | Додав: библиотека | Дата: 2017-05-19 | Коментарі (0)

«Безпека на дорозі – безпека життя» 

           На виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху та пропаганди важливості дотримання правил дорожнього руху відділом охорони праці ДонДТУ та науковою бібліотекою з 8 по 14 травня було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху «Безпека на дорозі – безпека життя». 

Згідно з листом Департаменту освіти та науки Луганської обласної державної адміністрації з учасниками навчально-виховного процесу було проведено бесіди , організовано виставку інформаційної літератури з питань безпеки дорожнього руху  та надруковано пам’ятки-буклети. Усі заходи були спрямовані на підвищення поінформованості студентів та викладачів щодо профілактики безпеки дорожнього руху, усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму та небезпечної поведінки на вулицях і дорогах.

< ... Читати далі »

Переглядів: 39 | Додав: библиотека | Дата: 2017-05-15 | Коментарі (0)

   Того дня ніхто не очікував лиха
Чорнобильська аварія залишила на серцях українців невитравний слід. І через три десятиліття ми згадуємо катастрофу 1986 року з болем і смутком.

 

 

26 квітня  - День Чорнобильської трагедії - для українців особливо трагічна дата. Цього року виповнюється 31рік від дня Чорнобильської катастрофи, яка стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики у світі.Радіацією забруднено понад 54 тис. кв. км території, постраждало понад 3,4 млн людей, з яких 1,5 млн — діти. Смертоносна пляма накрила понад 1000 українських міст і сіл, а на карті України з'явилась 30-кілометрова «зона відчуження»Для ліквідації наслідків катастрофи було мобілізовано понад 600 тисяч осіб. Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків.

Чорнобильська катастрофа завдяки самопожертві ліквідаторів аварії стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації. Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам&rsquo ... Читати далі »

Переглядів: 60 | Додав: библиотека | Дата: 2017-04-25 | Коментарі (0)

                                                    

Пасхальные приметы 
Наши предки свято верили, что события, происходящие на Пасху полны особого божественного смысла. 
В народе существовало множество примет и поверий на Пасху, правдивость которых даже не ставилась под сомнение. 
СТРАСТНАЯ НЕДЕЛЯ (неделя перед Пасхой) 
Понедельник 
В этот день начинается большая приборка. Дом очищается от старых, громоздких вещей. 
Вторник 
Закупаются продукты для Пасхи. Женщины готовят лечебные настои. Мужчины же не должны даже касаться трав, настоек, порошков. 

Среда 
Это день стирки и всяких протираний. В среду желательно тщательно вымыть, выскоблить полы, выбить ковры. 
В среду на Страстной неделе вспоминали особый обряд против всякой телесной немочи. Нужно было зачерпнуть кружкой воду из колодца или из бочки на улице или набрать воду в реке. Трижды перекрестясь, накрывали кружку чистым или новым полотенцем, а в 2 часа ночи, снова трижды перекрестясь, обливались этой водой, оставив немного в кружке. После на мокрое тело, не вытираясь, надевали одежду, а ту воду, которая оставалась в кружке, выливали до 3 часов на куст или цветы. Говорят, что таким образом омытое тело как заново нарождается. 
Четверг 
- Великий Четверг советовали подстригать в первый ... Читати далі »

Переглядів: 67 | Додав: библиотека | Дата: 2017-04-12 | Коментарі (0)

День сміху або День дурня -                         неофіційний всенародне свято. З'явився він приблизно 2000 років тому. Ще в Стародавньому Римі відзначали свято, який називався Днем дурнів. У цей день римляни жартували і влаштовували розіграші. Зараз теж прийнято підколювати друзів і знайомих. Найпоширеніший розіграш - це підійти до людини і сказати, що у нього "спина біла".

День сміху в інших країнах

День дурня в Іспанії відзначають не 1 квітня, а 28 грудня. У цей день у місті Ібі протягом 200 років проходить фестиваль під назвою El Dia de los Santos Inocentes, що означає День простаків. Під час фестивалю перед міською мерією проходить битва яйцями, борошном і петардами. Офіційно День дурня в Іспанії носить назву День святих невинних немовлят. Вважається, що дві з гаком тисячі років тому Ірод, цар юдейський, дізнався про появу на світ претендента на його трон в особі сина Непорочної Діви Марії. Тоді Ірод наказав убити всіх дітей у віці до двох років у Віфлеємі. Сьогодні в Іспанії День дурня присвячений пам'яті загиблих вифлеємських дітей.

День сміху у Великобританії теж пов'язаний з дуже цікавою історією. У давні часи в Англії існував звичай - землі, якими проїздив король, автоматично ставали його володіннями. Жителі містечка під назвою Гоуфам не хотіли належати королю, платити йому податки і придумали щось, що здивувало його. Коли король в'їхав у місто, він побачив, що жителі Гоуфама вели себе дуже дивно: одні пасли корів на даху, інші носили воду в решеті, треті садили птахів в клітки без даху. Тоді король і його свита подумали, що все на ... Читати далі »

Переглядів: 53 | Додав: библиотека | Дата: 2017-03-31 | Коментарі (0)

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТЕАТРУ

 

 

З 1948 р. всі театри світу офіційно об'єднує під егідою ЮНЕСКО Міжнародний інститут театру (МІТ). Діяльність ор­ганізації, відповідно до її статуту, повинна бути спрямована на зміцнення миру та дружби між народами й на розширення твор­чого співробітництва всіх театральних діячів світу.

1961 року у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО був встановлений Міжнародний день театру, що відзначається щорічно 27 березня. Але цьому передувала довга історія становлення цього яскравого явища.

< ... Читати далі »

Переглядів: 52 | Додав: библиотека | Дата: 2017-03-27 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 ... 9 10 »
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Block title

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz