Субота, 2019-09-21, 3:01 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Наукова бібліотека
Донбаський державний технічний університет

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Визначення індексів УДУ/ББК

ВИЗНАЧЕННЯ ІНДЕКСІВ ЗА
КЛАСИФІКАЦІЙНИМИ СИСТЕМАМИ УДК/ББК

Згідно з ДСТУ 4861:2007 "Інформація та документація. Видання. Вихідні відомості", вихідні відомості кожного видання повинні містити шифр зберігання видання, який складається з класифікаційних індексів Універсальної десяткової класифікації (УДК), Бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК) та авторського знака.

Індекси УДК і ББК визначають за темою (змістом) видання, вони повинні максимально точно відобразити зміст видання та забезпечити в подальшому його швидкий та легкий пошук не лише в Україні, а й у світі.

Універсальна десяткова класифікація (УДК) - міжнародна класифікаційна система знань, яка об’єднує всі галузі знань в єдиній універсальній структурі з загальною десятковою нотацією. Призначена для індексування і пошуку відомостей в документальних масивах за змістовними ознаками. Таблиці УДК використовуються в бібліотеках, видавництвах, інформаційних центрах, тощо; роботи без коду УДК не розглядаються при реєстрації в глобальних базах даних.

Бібліотечно-бібліографічна класифікація (ББК) - класифікація друкованих видань, заснована на системі таблиць ідентифікаторів. Основна таблиця класифікації визначає галузі знань, до яких можна віднести ті чи інші видання та побудована за ієрархічним принципом. Додаткові таблиці визначають територіальні та інші спеціальні типові ділення.

Авторський знак – це умовне позначення прізвища автора або першого слова заголовку видання (залежно від відомостей, розміщених на титульному аркуші). Авторський знак складається з однієї букви (перша з імені автора чи заголовка) та двох цифр (визначаються залежно від послідовності декількох перших букв прізвища чи заголовка видання).

Індексування документів за УДК і ББК здійснюється в межах спеціально розроблених принципів, положень і правил — на основі методики індексування.

Наукова бібліотека надає допомогу у визначенні класифікаційних індексів УДК та ББК на наукові роботи (монографії, дисертації, статті, тези доповідей, автореферати дисертацій, підручники та ін.) науковцям, співробітникам, викладачам та студентам університету.

Для отримання класифікаційного індексу до наукових публікацій, необхідно звернутись в інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки, подаючи безпосередньо текст публікації або анотацію до неї з ключовими словами.

За консультацією можна звернутися до інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки або надіслати замовлення електронною поштою на адресу:

 l_donstu@ukr.net 

Спробуйте самостійно визначити індекси УДК.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Block title

Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz