Субота, 2019-09-21, 3:03 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Наукова бібліотека
Донбаський державний технічний університет

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ НБ ДонДТУ
Запис у бібліотеку
На весь контингент користувачів створюється єдина електронна база користувачів. Для запису у бібліотеку необхідно надати паспорт на пункт реєстрації.
Реєстрація студентівпроводиться на підставі списків-наказів про зарахування, в окремих випадках – довідок із деканатів.
Викладачіта співробітники реєструються згідно довідки з відділу кадрів про прийняття на роботу, аспіранти– на підставі наказу про зарахування до аспірантури, або довідки з аспірантури.
Стороннікористувачі реєструються при наявності паспорта на один рік.
На підставі зазначених документів заповнюється електронний формуляр користувача (ПІБ, дата народження, № читацького квитка, категорія, телефон, місце роботи / навчання, адреса, фото).
Під час запису до бібліотеки користувач повинен ознайомитись з «Правилами користування науковоюбібліотекою ДонДТУ», Законом України «Про авторське право та суміжні права» і підтвердити введенням особистого PIN-коду до свого електронного формуляру зобов’язання їх виконувати.

Читацький квиток
Читацький квиток є єдиним документом, який надає право користуватись всіма формами бібліотечного обслуговування у всіх структурних підрозділах.
Користувач бібліотеки отримує безкоштовно читацький квиток з власним PIN-кодом, який не розголошується, та номером, що відповідає штрих-коду його електронного формуляру.
PIN-код є електронним підписом, який читач визначає сам і несе відповідальність за його використання. В разі необхідності PIN-код можна змінити на пункті реєстрації або на сайті бібліотеки.
Передавати читацький квиток іншим особам не дозволяється.
У разі втрати читацького квитка читач подає заяву про його поновлення та отримує дублікат.
Втрата читацького квитка не знімає відповідальності за всі документи, що під нього взято.
Якщо користувач вибуває з вузу, читацький квиток необхідно повернути у бібліотеку.

Права користувачів бібліотеки
Право користування бібліотекою мають студенти усіх форм навчання, учні коледжу, аспіранти, докторанти, магістри, представники професорсько-викладацького складу, співробітники усіх структурних підрозділів університету.
Сторонні вузу читачі (учні шкіл, підготовчого відділення, студенти інших вузів та філіалів, міське населення), пенсіонери ДонДТУ обслуговуються лише в читальних залах при наявності паспорта.
Викладачі, що працюють в університеті за сумісництвом обслуговуються тільки в читальних залах.
Користувачі мають право:
- безкоштовно отримувати інформацію про склад бібліотечного фонду, довідково-інформаційні, бібліографічні та інші послуги;
- одержувати в тимчасове користування наукову, навчальну, художню, довідкову, методичну літературу з фонду абонементів та читальних залів;
- користуватись всіма видами довідково-бібліографічного і інформаційного обслуговування;
- брати участь у читацьких конференціях, літературно-художніх вечорах, диспутах, презентаціях та інших масових заходах, що проводить бібліотека;
- використовувати устаткування і програмне забезпечнення читального залу електронних документів для пошуку інформації протягом виділеного часу;
- доступу до електронного каталогу, баз даних, створених бібліотекою, мережі Інтернет у т. ч. за допомогою технології Wi – Fi, а також до видань, що надходять у бібліотеку в електронному вигляді;
- використовувати (установлювати) програмне забезпечення, необхідне для роботи;
- одержувати консультації і довідки в автоматизованому режимі;
- копіювати електронні документи або частини документів на зовнішні носії інформації самостійно, а також за допомогою консультанта;
- ксерокопіювати документи.
Копіювання видань здійснюється з дотриманням ст. 22, 23 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (від 23.12.1993 р. № 3792 – Х11) зі змінами та доповненнями.
Ксерокопіюванню не підлягають дисертації, рідкісні і цінні видання, зношені, не прошиті та пошкоджені видання.
У разі відсутності в бібліотеці необхідних видань користувач має право отримати їх або копії з інших бібліотек через МБА.
Користувач має можливість самостійно подовжити термін користування літературою, що значиться на його електронному формулярі через сайт бібліотеки.
Користувачі мають право надавати пропозиції щодо доукомплектування фонду бібліотеки, режиму її роботи.

Обов’язки користувачів бібліотеки
Користувачі зобов’язані:
- дбайливо ставитись до видань, одержаних із фондів бібліотеки, до майна, до технічного і програмного забезпечення у залах бібліотеки;
- повертати видання у визначені бібліотекою терміни;
- не виносити їх із приміщення бібліотеки без відповідного оформлення;
- не виривати і не загинати сторінок, не робити на них позначок;
- не виймати карток із каталогів і картотек;
- не вживати дій, які можуть завдати шкоди користувачам або порушити працездатність устаткування.
При отриманні літератури читач має ретельно передивитись її і, при виявленні пошкодження, повідомити бібліотекаря, який зробить відповідні позначки.
Відповідальність за зіпсовану літературу несе користувач, який користувався нею останнім.
Користувач, який втратив документ з бібліотечного фонду або завдав йому шкоди, повинен замінити його документом, який буде визнаний бібліотекою рівноцінним.
Вартість пошкоджених чи втрачених документів визначається за цінами, що вказані в облікових документах бібліотеки з урахуванням індексації їх вартості.
На час літніх канікул студенти, учні коледжу, магістри повинні повернути в бібліотеку всі документи і підписати обхідний лист для подовження читацького квитка.
Користувачі, що закінчили навчання або вибули з інших причин, повинні повністю розрахуватись з бібліотекою, підписати обхідний лист і повернути читацький квиток.
На початку кожного навчального року користувач повинен перереєструватись, пред’явити всю літературу, що значиться на його читацькому формулярі та подовжити (при потребі) термін користування нею.
За порушення правил користування бібліотекою читачі несуть відповідальність, а також, користування бібліотекою обмежується на визначений бібліотекою термін.
Категорія: Мої статті | Додав: библиотека (2015-04-29)
Переглядів: 158 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Пошук
Block title

Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz