Субота, 2024-04-20, 2:17 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Наукова бібліотека
Донбаський державний технічний університет

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ідентифікація авторів-науковців

ІДЕНТИФІКАЦІЯ АВТОРІВ-НАУКОВЦІВ

Унікальний ідентифікатор авторів-науковців (unique author identifier) вирішує проблему вірного розпізнавання документів конкретного автора. Подібно, як для унікальної ідентифікації документів розроблено систему Digital Object Identifier (DOI), так само створено спеціальні системи і для науковців.

 

 

Унікальний ідентифікатор науковця дозволяє:

 

 

• Легко встановити, хто є автором конкретного документу;

• Точно виміряти цитованість робіт окремих дослідників;

• Полегшує процес оцінки продуктивності та впливовості конкретного автора;

• Спрощує обробку та зберігання даних в одному місці;

• Покращує видимість публікацій автора у Мережі.

 

 

Які існують системи унікальних ідентифікаторів науковців?

 

• Міжнародні (Researcher ID, ORCID, Scopus Author ID);

• Національні (NARCIS, LATTES).

 

 

Залежно від галузі використання:

 

• Мультидисциплінарні (AuthorClaim, Researcher ID, ORCID, Scopus Author ID);

• Галузеві (PubMed Author ID, ArXiv Author ID, RePEc Author Service).

 

ResearcherID – глобальний міждисциплінарний реєстр унікальних ідентифікаторів вчених від Thomson Reuters. Це безкоштовний інтерактивний простір для створення унікального власного профілю вченого.

Адреса ресурсу: http://www.researcherid.com/

Доступна інтеграція з популярною системою управління бібліографічною інформацією EndNote та з платформою Web of Science, при чому профіль автора в ResearcherID може містити інформацію не лише про документи індексовані Web of Science.

 

Endnote Web - це інтегрована з іншими продуктами Thomson Reuters для науково-дослідницького співтовариства відносно безкоштовна (у базовій частині ) програма, призначена для оптимізації процесу написання наукових праць.

Адреса ресурсу: http://endnote.com/

 

Scopus Author ID. У профілі Scopus Author ID вказано прізвище та варіанти написання прізвища автора, місця роботи, кількість публікацій, роки публікаційної активності, наукова галузь досліджень, інформація про співавторів, кількість цитувань, h-індекс ітд.

Адреса ресурсу: http://www.scopus.com

 

Scopus preview. Щоб дізнатися власний Author ID, чи які з Ваших праць індексуються Scopus, не обов’язково мати повний доступ до бази. Достатньо скористатися сервісом Scopus preview.

Адреса ресурсу: http://www.scopus.com/search/form/authorFreeLookup.url

Scopus Author Feedback Wizard. Про знайдені неточності у власному профілі можна повідомити команду Scopus за допомогою Scopus Author Feedback Wizard. Адреса ресурсу: http://www.scopusfeedback.com

 

ORCID (Open Researcher and Contributor ID) – відкритий, некомерційний проект для створення та підтримки мультидисциплінарного та міжнародного реєстру унікальних ідентифікаторів вчених, який, водночас пов'язує дослідницьку діяльність науковців з їхніми ідентифікаторами.

Постійний цифровий ідентифікатор розпізнає автора серед інших наукових співробітників та забезпечує перехресні зв’язки між всіма об’єктами його професійної активності. ORCID унікальний завдяки своїй незалежності від наукових дисциплін та національних кордонів, а також взаємодії з іншими системами ідентифікації. Головною метою введення системи ORCID є можливість ідентифікації наукових робіт, написаних різними вченими з однаковими іменами та прізвищами. Ідентифікатор являє собою 16-значне число, унікальне для кожного автора.

Обліковий запис ORCID включає до себе інформацію про ім'я вченого, його електронній адресі, назві організації та його дослідницької діяльності. ORCID враховує необхідність контролю за розповсюдженням цих даних та надає відповідні інструменти для управління рівнем приватності даних.

Адреса ресурсу: http://orcid.org

Що таке ORCID, детальніше про ORCID: http://www.ekmair.ukma.kiev.ua/bitstream/123456789/2699/1/UKR-Funders-1213.pdf

Як зареєструватися в ORCID: https://app.box.com/s/7m9ob3aa6p3pzba68jt5

Інструкція з реєстрації в ORCID http://www.zntu.edu.ua/uploads/news/20140306/orcid.pdf

 

ArXiv Author ID. Система унікальних ідентифікаторів авторів відомого відкритого наукового архіву arXiv.org.

Створивши ArXiv Author ID, автор отримає HTML-сторінку з переліком власних публікацій, atom-фід, JavaScript для динамічного відображення публікацій на власній веб-сторінці, додаток ArXiv Facebook

Адрес ресурса: http://arxiv.org/help/author_identifiers

 

Figshare – це інструмент, що надає дослідникам легко та невимушено розповсюджувати свої документи (текстові файли, зображення, аудіо та відео файли у будь-яких форматах).

Усі матеріали розміщуються під ліцензією Creative Commons, так що кожен може їх вільно використовувати у своїх дослідженнях, чи публікаціях, спрощена процедура цитування. Усі документи, розміщені в Figshare, будуть мати свій власний ідентифікатор DOI.

Адреса ресурсу: http://figshare.com/

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Block title

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz