П`ятниця, 2024-04-26, 2:08 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Наукова бібліотека
Донбаський державний технічний університет

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міжнародні наукометричні бази даних

МІЖНАРОДНІ НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ ДАНИХ

 

SCOPUS - це найбільша в світі реферативна база даних і наукометрична платформа, що була створена в 2004 р. видавничою корпорацією Elsevier. Містить близько 53 млн. реферативних записів. Проіндексовано понад 21 тис. назв наукових журналів 5 тис. видавництв, 370 книжкових серій та 5,5 млн. праць конференцій.

Індексуються наукові джерела, що видаються різними мовами, за умови наявності у них англомовних версій рефератів; з різним хронологічним охопленням, найповажніші наукові часописи представлені архівами, починаючи з першого випуску першого тому.

Наукометричний апарат SCOPUS забезпечує облік публікацій науковців і установ, у яких вони працюють, та статистику їх цитованості. Надає гіперпосилання на повні тексти матеріалів.

SCOPUS у багатьох країнах є одним з головних джерел отримання наукометричних даних для проведення оціночних досліджень на державному або корпоративному рівні. Вона є комерційною БД і повна її версія доступна тільки на умовах передплати через веб-інтерфейс.

 

Можливості пошуку авторів та обмеженого перегляду їх профілів доступні без наявності передплати на базу даних SCOPUS засобами SCOPUS Author Preview.

Дізнатися свій індекс цитування в SCOPUS можливо за посиланнямhttp://www.scopus.com/search/form/authorFreeLookup.url

Перелік усіх видань, що індексуються SciVerse Scopus (станом на лютий 2014 р.).

Перелік українських журналів SciVerse Scopus.

Інформаційний сайт SciVerse Scopus.

Про SciVerse Scopus



SCImago Journal &Country Rank - аналітичний портал, що представляє наукові показники по журналам та країнам та публікує рейтинги публікаційної активності та статистику цитування журналів та країн. Аналіз базується на основі інформації SciVerse Scopus.

Для того, щоб Ваша наукова праця індексувалася Scopus, необхідно її опублікувати в одному з журналів видавництва Elsevier.

На допомогу авторам, які бажають опублікувати свою працю в одному з видань Elsevier.

Журнали відкритого доступу Elsevier.

 

WEB of SCIENCE

База даних Web of Science (WoS) корпорації Thomson Reuters (http://wokinfo.com/russian/ - російськомовний сайт компанії Thomson Reuters) є найбільшою і найавторитетнішою у світі реферативною і цитатною базою даних наукових публікацій. Вона охоплює понад 54 млн. наукових робіт, опублікованих у понад 12500 найбільш впливових журналах, понад 160000 матеріалах конференцій та понад 30000 книг з усього світу.

Це мультидисциплінарна база даних, яка об\'єднує декілька покажчиків: з природничих (Science Citation Index Expanded, SCIE), соціальних та економічних (Social Sciences Citation Index, SSCI), гуманітарних наук і мистецтва (Art and Humanities Citation Index, AHCI), покажчик цитування матеріалів конференцій (Conference Proceedings Citation Index, CPCI) і покажчик цитування книг (Book Citation Index, BkCI). (Доступ обмежений, за передплатою).

Ресурси, що включені у Web of Science, не містять повних текстів статей, однак включають посилання на повні тексти в першоджерелах і списки всіх бібліографічних посилань, що дозволяє в короткий термін отримати найповнішу бібліографію з потрібної теми.

WoS дозволяє здійснити пошук за ключовими словами, окремому автору, організації (університету); підключаючи при цьому потужний апарат аналізу знайдених результатів; оцінити загальну кількість публікацій, кількість цитувань, h-індекс та інші показники.

Наукометричний апарат платформи забезпечує відстеження показників цитованості публікацій з ретроспективою до 1900 р.. На основі цитування Thomson Reuters щорічно публікує Звіти про цитування журналів -Journal Citation Reports, які містять різні індикатори публікаційної активності журналів, в тому числі імпакт - фактори (індекси впливовості) журналів.

JournalCitationReports® - система об'єктивного оцінювання і порівняння провідних світових науково-дослідних журналів шляхом складання статистики їх цитування та кількості публікацій практично за всіма галузями природничих, соціальних та прикладних наук. JCR аналізує понад 7600 журналів за 220 дисциплінами, які публікуються 3300 видавництвами по всьому світу та допомагає виявити найбільш впливові видання в окремій галузі науки. JCR має два видання: JCR Science Edition та JCR Social Sciences Edition.



INDEX COPERNICUS

 

INDEX COPERNICUS (IC) – польська міжнародна наукометрична база даних, що включає індексування, ранжирування, реферування журналів і статей.

База даних створена в 1999 р. з метою просування досягнень науки і підтримки національного та міжнародного співробітництва між науковцями, видавцями наукових журналів і науковими організаціями, знаходиться у веденні Index Copernicus International.

Index Copernicus містить кілька інструментів для оцінки продуктивності авторів і видавців, які дозволяють відслідковувати вплив наукових робіт і публікацій, окремих учених або наукових установ:

Index Copernicus складає власний імпакт-фактор: щорічно проводить детальну експертизу журналів включених в свою базу даних. Представляє тільки метадані статей журналу (назва, анотація, автори, ключові слова, список літератури), при бажанні видавництво може публікувати посилання на повні тексти статей свого журналу.

IC Journals Master List – на обліку міститься більше 5000 наукових журналів з усього світу, у тому числі близько 30 українських журналів.

IC Publishers Panel – для редакторів, що використовують панель для відбору, придбання, редагування статей в журналах; інструмент дозволяє ведення сайту журналу для управління базою статей, авторів, рецензентів і передплатників.

IC Scientists – для дослідників з різних країн, що надають свої порт-фоліо з можливістю поділитися своїми досягненнями та оцінити здобутки інших вчених, а також подати заявку на участь у науково-дослідному проекті. Індивідуальний профіль автора показує науковий потенціал автора, а також гарантує відстеження актуальної науковою інформацією, допомагає в пошуку іноземних співавторів у дослідженнях.

IC Institutions – для наукових установ, науково-дослідних інститутів, університетів та інших організацій, що здійснюють науково-дослідну роботу. Система дозволяє архівувати і багатовимірно аналізувати досягнення вчених від імені установи, забезпечує доступ до зовнішніх баз даних і додаткових інструментів для наукової співпраці.

Доступ до наукометричної бази Index Copernicus: http://journals.indexcopernicus.com/?lang=



РОСІЙСЬКИЙ ІНДЕКС НАУКОВОГО ЦИТУВАННЯ - (РІНЦ)

 

Російський індекс наукового цитування - (РІНЦ) створюється Наукової електронною бібліотекою eLIBRARY.RU. Російський індекс наукового цитування (РІНЦ) - це національна інформаційно - аналітична система, безкоштовний загальнодоступний інструмент вимірювання та аналізу публікаційної активності вчених і організацій.

eLIBRARY.RU і РІНЦ розроблені і підтримуються компанією "Наукова електронна бібліотека". Акумулює біля 5 мільйонів публікацій російських авторів, а також інформацію про цитування цих публікацій з понад 4000 російських журналів. У базу також включені доповіді на конференціях, монографії, навчальні посібники, дисертації. База містить відомості про вихідні дані, авторів публікацій, місцях їх роботи, ключові слова і предметні рубрики, а також анотації та пристатейні списки літератури.

Вона призначена не тільки для оперативного забезпечення наукових досліджень актуальною довідково-бібліографічною інформацією, але є також і потужним інструментом, що дозволяє здійснювати оцінку результативності та ефективності діяльності науково - дослідних організацій , вчених , рівень наукових журналів і т.д.

РІНЦ має угоди з компаніями Thomson Reuters і Elsevier , що дозволяють робити запити безпосередньо в бази даних Web of Science і Scopus і отримувати звідти поточні значення показників цитування публікацій . Таким чином , в інтерфейсі РІНЦ можна побачити одночасно число цитувань публікації в РІНЦ , Web of Science і Scopus. Ця безкоштовна можливість доступна для всіх зареєстрованих в РІНЦ авторів.

На базі РІНЦ розроблено аналітичний інструментарій — Science Index, який дає змогу проводити комплексне аналітичне й статистичне дослідження публікаційної активності учених, наукових організацій та їхніх підрозділів.

На сьогодні в базі РІНЦ перебуває близько 500 українських журналів.

Докладніше про проект РІНЦ: http://elibrary.ru/project_risc.asp

Показники наукових журналів (імпакт-фактор РІНЦ) і рейтинг Science index:http://elibrary.ru/titles_compare.asp

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Block title

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz