Того дня ніхто не очікував лиха
Чорнобильська аварія залишила на серцях українців невитравний слід. І через три десятиліття ми згадуємо катастрофу 1986 року з болем і смутком.
26 квітня - День Чорнобильської трагедії - для українців особливо трагічна дата. Цього року виповнюється 31рік від дня Чорнобильської катастрофи, яка стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики у світі.Радіацією забруднено понад 54 тис. кв. км території, постраждало понад 3,4 млн людей, з яких 1,5 млн — діти. Смертоносна пляма накрила понад 1000 українських міст і сіл, а на карті України з'явилась 30-кілометрова «зона відчуження». Для ліквідації наслідків катастрофи було мобілізовано понад 600 тисяч осіб. Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків.
Чорнобильська катастрофа завдяки самопожертві ліквідаторів аварії стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації. Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх людей, які виявили жертовність, високий патріотизм і ціною власного життя й здоров’я зупинили ядерну катастрофу.
26 квітня традиційно уся громадськість згадує ті страшні часи, коли тисячі людей були кинуті на фронт зі стихією. Це день, коли вчені, пожежники, військові, громадяни працювали пліч о пліч задля майбутнього своїх сімей та наступних поколінь. Багато хто з них поліг на місці трагедії, ще більше – у лікарнях, відчуваючи вплив наслідків радіоактивного опромінення. Минуло вже більше 30 років, але й на сьогодні це найстрашніша радіаційна аварія в історії людства, яка зачепила долі людей.
Наукова бібліотека ДонДТУ пропонує переглянути виставку,
присвячену Дню Чорнобильської трагедії.
|