Сьогодні виповнюється 32 роковина аварії на Чорнобильської АЕС. Вночі 26 квітня 1986 року відбулась наймасштабніша техногенна катастрофа в історії людства. Реактор четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС вибухнув і викинув радіоактивні речовини на північну частину України, а також Білорусь, Прибалтику, Польщу, Швецію, Фінляндію і цілий ряд інших країн. Потужність вибуху порівнюють з трьома сотнями Хіросім. Ця аварія – найбільша за всю історію ядерної енергетики як за кількістю постраждалих від її наслідків, так і за економічною шкодою.
У Донбаському державному технічному університеті науковою бібліотекою було організовано низку заходів під назвою «Тиждень Екології», які присвячені проблемам забруднення навколишнього середовища.
Завідувачка кафедри СГД, доц. Короткова Олена Олександрівна організувала круглий стіл за участю активу студентства з доповідями «Причини та наслідки забруднення навколишнього середовища». Виступили Харьковська Юлія (БХА-16), Багратіоні Стенлі (ЕТО-16), Бобнєва Вікторія (БХА-16), Філіпенкова А.Д. (ЕП-16)
Студенти кафедри ЕБЖДОП (Мельник І.В., Дворчина М.Ю., Бондарєва А.В., Блощенко А.А.) підготували презентації на тему «Дзвони Чорнобиля».
Перед присутніми виступив зі спогадами учасник ліквідації Чорнобильської АЕС співробітник відділу постачання Кушкін Олег Геннадійович.
Студент інженерно-будівельного факультету Горлов Олександр поділився власноруч зробленими фото з міст Прип’яті та Славутича, де порівняв застигле в одну мить минуле й сьогодення. Чим призвав до розумного відношення до природи, один до одного, до всього людства, дбайливому відношенню до всесвіту, щоб кожен цінував всю різнобарвність життя поруч.
Присутній на заході проректор з наукової роботи доц. Щербак Віталій Володимирович дав компетентні коментарі стосовно проблем і прогнозів екології на подальше.
Науковою бібліотекою університету організовано виставку періодичних видань «Земля наш дім».
В ході проведення заходу інструктор відділу охорони праці Хейлик Оксана Романівна виступила з нагадуванням про дотримання правил техніки безпеки насамперед молоді, кожен особисто отримав кольоровий буклет під назвою «Захищене і здорове покоління» з візуальними попередженнями нещасних випадків на роботі та у житті.
Наприкінці заходу всі присутні за ініціативою завідувачки кафедри ЕБЖДОП доц. Лисиці Вікторії Євгенівни вийшли на вулицю для урочистої посадки біля гуртожитку саджанця форзиції, яка символізуватиме яскраве та стале професійне зростання кожного студента. |